Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AN41406A-PB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AN41406A-PB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AN41406A-PB
| Part No | AN41406A-PB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 34HSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | DC Motors, General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 17-VFBGA, CSPBGA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel: | 200mA |
| Supplier Device Package: | 17-WLCSP (2.41x1.91) |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Half Bridge (2) Driver DC Motors, General Purpose DMOS 17-WLCSP (2.41x1.91) |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | 4 V ~ 13.8 V |
| Interface: | Logic |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Peak Output: | - |
| Other Names: | AN41406APB |
| Technology: | DMOS |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Rds On (Typ): | 190 mOhm |
| Fault Protection: | Over Temperature |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
Introduce
We can supply AN41406A-PB , send us a request quote to request AN41406A-PB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AN41406A-PB.The price and lead time for AN41406A-PB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AN41406A-PB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





