Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AM50011A43-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AM50011A43-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AM50011A43-A
| Part No | AM50011A43-A |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Chassis Mount |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Mechanical Life: | 10,000,000 Cycles |
| Operating Position: | 0.602" (15.3mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Actuator Type: | Lever, Straight |
| Switch Function: | On-Mom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Electrical Life: | 100,000 Cycles |
| Termination Style: | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Overtravel: | 0.035" (0.9mm) |
| Pretravel: | 0.063" (1.6mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | AM5 |
| Release Force: | 20gf |
| Operating Force: | 110gf |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Differential Travel: | 0.020" (0.5mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 100mA (AC/DC) |
| Circuit: | SPDT |
Introduce
We can supply AM50011A43-A , send us a request quote to request AM50011A43-A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AM50011A43-A.The price and lead time for AM50011A43-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AM50011A43-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for AM50011A43-A
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
AM50010A33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010A43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010A53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010C33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010C43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010C53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010D33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010D43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50010D53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011A33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011A43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011A53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011C33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011C43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011C53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011D33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011D43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50011D53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012A33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012A43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012A53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012C33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012C43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012C53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012D33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012D43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50012D53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013A33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013A43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013A53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013C33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013C43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013C53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013D33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013D43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50013D53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014A33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014A43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014A53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014C33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014C43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014C53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014D33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014D43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50014D53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50015A33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50015A43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50015A53-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50015C33-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |
![]() |
AM50015C43-A | Panasonic | SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V | RFQ >> |





