Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AM-RRQ3-433P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AM-RRQ3-433P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AM-RRQ3-433P
| Part No | AM-RRQ3-433P |
|---|---|
| Manufacturer | RF Solutions |
| Description | RECEIVER SUPER HET, AM 433MHZ, S |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Modulation or Protocol: | - |
| Package / Case: | 15-SIP Module, 9 Leads |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - RF Receiver 433MHz -108dBm Module |
| Voltage - Supply: | 3.3 V ~ 8 V |
| Data Rate (Max): | - |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Antenna Connector: | - |
| Sensitivity: | -108dBm |
| Frequency: | 433MHz |
| Current - Receiving: | 6mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Data Interface: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply AM-RRQ3-433P , send us a request quote to request AM-RRQ3-433P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AM-RRQ3-433P.The price and lead time for AM-RRQ3-433P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AM-RRQ3-433P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






