Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKSCT/G BLACK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AKSCT/G BLACK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AKSCT/G BLACK
| Part No | AKSCT/G BLACK |
|---|---|
| Manufacturer | ASSMANN WSW Components |
| Description | CONN SHUNT 2.54MM GOLD 6.5MM BLK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.256" (6.50mm) |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Contact Finish Thickness: | Flash |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 (1 x 2) Position Shunt Connector Black Closed Top 0.100" (2.54mm) Gold |
| Gender: | Female Sockets |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Type: | Closed Top |
| Other Names: | AKSCT-G-BLK-R AKSCT-G-BLK-R-ND AKSCT/G BLACK-ND AKSCT/G-BLACK AKSCT/G-BLACK-ND AKSCT/GBLACK |
| Number of Positions or Pins (Grid): | 2 (1 x 2) |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish: | Gold |
Introduce
We can supply AKSCT/G BLACK , send us a request quote to request AKSCT/G BLACK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AKSCT/G BLACK.The price and lead time for AKSCT/G BLACK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AKSCT/G BLACK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





