Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AK5522VN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AK5522VN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AK5522VN
| Part No | AK5522VN |
|---|---|
| Manufacturer | Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor |
| Description | IC ADC 32BIT 192KHZ 108DB 24QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Reference Type: | External |
|---|---|
| Package / Case: | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 24-HQFN (4x4) |
| Configuration: | S/H-ADC |
| Detailed Description: | 32 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 Sigma-Delta 24-HQFN (4x4) |
| Voltage - Supply, Digital: | 3.3 V ~ 5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Number of Bits: | 32 |
| Number of A/D Converters: | 2 |
| Input Type: | Differential, Single Ended |
| Ratio - S/H:ADC: | 1:1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Voltage - Supply, Analog: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Data Interface: | I²C |
| Other Names: | 974-1164-1 |
| Architecture: | Sigma-Delta |
| Sampling Rate (Per Second): | - |
| Features: | Internal Oscillator |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Inputs: | 2 |
Introduce
We can supply AK5522VN , send us a request quote to request AK5522VN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AK5522VN.The price and lead time for AK5522VN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AK5522VN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





