Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AK521-.2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AK521-.2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AK521-.2
| Part No | AK521-.2 |
|---|---|
| Manufacturer | ASSMANN WSW Components |
| Description | POWER CABLE DISC DRIVE 3.5-5.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Contact Finish Thickness: | - |
|---|---|
| Pitch - Cable: | - |
| Shielding: | 0.656' (200.00mm, 7.87") |
| Cable Termination: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | AK521-.2 |
| Number of Lines: | Crimp |
| Cable Diameter: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black, Red, Yellow |
| Series: | - |
| Connector Type: | Socket (2) to Plug |
| Cable Type: | Power Splitter Cables |
| Usage: | Unshielded |
| Other Names: | AE1029 AK 521-.2 AK 521-0.2 AK 521-0.2M AK521-0.2 |
| Description: | POWER CABLE DISC DRIVE 3.5-5.25" |
| Number of Positions: | 4 |
| Features: | - |
| Number of Rows: | 1 |
| Expanded Description: | 4 Position Cable Assembly Rectangular Socket (2) to Plug 0.656' (200.00mm, 7.87") |
Introduce
We can supply AK521-.2 , send us a request quote to request AK521-.2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AK521-.2.The price and lead time for AK521-.2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AK521-.2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






