Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AHK22124 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AHK22124 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AHK22124
| Part No | AHK22124 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Relay Type: | General Purpose |
|---|---|
| Contact Rating (Current): | 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Termination Style: | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Resistance: | 650 Ohms |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Turn Off Voltage (Min): | 2.4 VDC |
| Switching Voltage: | 250VAC, 125VDC - Max |
| Features: | LED Indicator |
| Coil Current: | 37.0mA |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 60°C |
| Contact Material: | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Mounting Type: | Socketable |
| Packaging: | Bulk |
| Coil Power: | 900 mW |
| Detailed Description: | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 24VDC Coil Socketable |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Release Time: | 25ms |
| Coil Voltage: | 24VDC |
| Turn On Voltage (Max): | 19.2 VDC |
| Series: | AHK |
| Other Names: | 255-2631 |
| Coil Type: | Non Latching |
| Operate Time: | 25ms |
Introduce
We can supply AHK22124 , send us a request quote to request AHK22124 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AHK22124.The price and lead time for AHK22124 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AHK22124.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






