Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADNV-6330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ADNV-6330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ADNV-6330
| Part No | ADNV-6330 |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | LASER DIODE 842NM 4.5MW 14DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-DIP |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 4.5mW |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Laser Diode 842nm 4.5mW 1.9V 12mA 14-DIP |
| Voltage - Input: | 1.9V |
| Wavelength: | 842nm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Current Rating: | 12mA |
Introduce
We can supply ADNV-6330 , send us a request quote to request ADNV-6330 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADNV-6330.The price and lead time for ADNV-6330 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ADNV-6330.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





