Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AA104-73LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AA104-73LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
AA104-73LF
| Part No | AA104-73LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | RF ATTENUATOR 32DB 50OHM SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-23-6 |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Series: | - |
| Attenuation Value: | 32dB |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | 863-1001-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Attenuator 32dB ±5% 300kHz ~ 2.5GHz 50 Ohms 1W SOT-23-6 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Frequency Range: | 300kHz ~ 2.5GHz |
Introduce
We can supply AA104-73LF , send us a request quote to request AA104-73LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AA104-73LF.The price and lead time for AA104-73LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part AA104-73LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







