Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A2C50-A-C8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A2C50-A-C8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
A2C50-A-C8
| Part No | A2C50-A-C8 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLIP U-TYPE GRAY ADHESIVE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.610" (15.49mm) |
|---|---|
| Length: | 1.720" (43.69mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Opening Size: | 0.500" (12.70mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Cable Clip, U-Type Gray Adhesive 0.500" (12.70mm) |
| Adhesive: | Rubber Based |
| Type Attributes: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Color: | Gray |
| Series: | - |
| Width: | 0.630" (16.00mm) |
| Type: | Clip, U-Type |
| Other Names: | 298-12074 A2C50-A-C8-ND |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply A2C50-A-C8 , send us a request quote to request A2C50-A-C8 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A2C50-A-C8.The price and lead time for A2C50-A-C8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part A2C50-A-C8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






