Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9P960AFLFT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9P960AFLFT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
9P960AFLFT
| Part No | 9P960AFLFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUFF DUAL DDR 48SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Memory, DDR, DDR2, DDR3 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Input: | Clock |
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 1:6 |
| Frequency - Max: | 1.07GHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| PLL: | No |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Clock |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ICS9P960 |
| Other Names: | ICS9P960AFLFT ICS9P960AFLFT-ND |
| Number of Circuits: | 2 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply 9P960AFLFT , send us a request quote to request 9P960AFLFT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9P960AFLFT.The price and lead time for 9P960AFLFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 9P960AFLFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





