Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9FG1901HKLF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9FG1901HKLF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
9FG1901HKLF
| Part No | 9FG1901HKLF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC FREQUENCY GENERATOR 72-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 72-VFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Memory, DIMM, PCI Express (PCIe) |
| Packaging: | Tray |
| Input: | HCSL |
| Supplier Device Package: | 72-VFQFPN (10x10) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 1:19 |
| Frequency - Max: | 400MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | HCSL |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ICS9FG1901 |
| Other Names: | ICS9FG1901HKLF ICS9FG1901HKLF-ND |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply 9FG1901HKLF , send us a request quote to request 9FG1901HKLF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9FG1901HKLF.The price and lead time for 9FG1901HKLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 9FG1901HKLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





