Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 99793714 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 99793714 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
99793714
| Part No | 99793714 |
|---|---|
| Manufacturer | Crouzet |
| Description | COUNTER 7 CHAR 230V PANEL MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Operating Mode: | Up |
|---|---|
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 230VAC |
| Time Format: | 99999.99hrs |
| Number Of Characters Per Row: | 7 |
| Display Characters - Height: | 0.138" (3.50mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Weight: | 0.132 lb (59.87g) |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Input Type: | No Voltage, Voltage |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Count Rate: | 50Hz |
| Series: | CHMDR |
| Type: | Totalizer |
| Reset: | Non-Resettable |
| Ingress Protection: | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Display Type: | Decade Wheel |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Output Type: | - |
Introduce
We can supply 99793714 , send us a request quote to request 99793714 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 99793714.The price and lead time for 99793714 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 99793714.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






