Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9709SL-8.5X11 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9709SL-8.5X11 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
9709SL-8.5X11
| Part No | 9709SL-8.5X11 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ADHSV TRNSFR TAN 8 1/2"X11" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Packaging: | - |
|---|---|
| Length: | 11.00" (279.40mm) |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Adhesive: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Tan |
| Series: | 9709SL |
| Usage: | Electrically Conductive |
| Width: | 8.50" (215.90mm) 8 1/2" |
| Thickness: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Other Names: | 00051141413754 3M156481 70007500443 7100149004 9709SL-8.5X11-ND |
| Shelf Life: | 12 Months |
| Backing, Carrier: | Polyethylene-Terephthalate (PET) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 9709SL-8.5X11 , send us a request quote to request 9709SL-8.5X11 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9709SL-8.5X11.The price and lead time for 9709SL-8.5X11 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 9709SL-8.5X11.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






