Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 959102-0100-DA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 959102-0100-DA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
959102-0100-DA
| Part No | 959102-0100-DA |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | SHUNT 2MM W/HANDLE GOLD FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.138" (3.50mm) |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Contact Finish Thickness: | 3.90µin (0.099µm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 (1 x 2) Position Shunt Connector Black Open Top, Grip 0.079" (2.00mm) Gold |
| Gender: | Female Sockets |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | 959 |
| Type: | Open Top, Grip |
| Other Names: | 3M9415 DE500029181 |
| Number of Positions or Pins (Grid): | 2 (1 x 2) |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish: | Gold |
Introduce
We can supply 959102-0100-DA , send us a request quote to request 959102-0100-DA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 959102-0100-DA.The price and lead time for 959102-0100-DA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 959102-0100-DA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





