Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9429 010500 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9429 010500 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
9429 010500
| Part No | 9429 010500 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | CBL 20COND 16AWG EPDM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Shield Material: | - |
|---|---|
| Length: | 500.0' (152.4m) |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.1000" (2.540mm) |
| Voltage: | 600V |
| Shield Type: | - |
| Detailed Description: | 20 Conductor Multi-Conductor Cable Black 16 AWG 500.0' (152.4m) |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Conductor Strand: | 65/34 |
| Jacket Color: | Black |
| Conductor Insulation: | Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM) |
| Jacket (Insulation) Material: | Rubber |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.862" (21.89mm) |
| Other Names: | BEL5722-500 |
| Wire Gauge: | 16 AWG |
| Number of Conductors: | 20 |
| Operating Temperature: | - |
| Shield Coverage: | - |
Introduce
We can supply 9429 010500 , send us a request quote to request 9429 010500 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9429 010500.The price and lead time for 9429 010500 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 9429 010500.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





