Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 93716AFLF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 93716AFLF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
93716AFLF
| Part No | 93716AFLF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | Memory, DDR |
| Packaging: | Tube |
| Input: | Clock |
| Supplier Device Package: | 28-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 2.7 V |
| Differential - Input:Output: | No/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 2:6 |
| Frequency - Max: | 233MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | Clock |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ICS93716 |
| Other Names: | 800-2410-5 ICS93716AFLF ICS93716AFLF-ND |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 93716AFLF , send us a request quote to request 93716AFLF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 93716AFLF.The price and lead time for 93716AFLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 93716AFLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






