Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8984-07 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8984-07 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
8984-07
| Part No | 8984-07 |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | RIGID BODY CLSR KIT W/4407 COMPN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length - Overall: | 15.75" (400.0mm) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Splice Buried Closure Splice Kit 15.75" (400.0mm) 100 Pairs @ 22 AWG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Sheath Opening: | 9.00" (228.6mm) |
| Number of Cable Pairs: | 100 Pairs @ 22 AWG |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Scotchcast™ 8981 |
| Type: | Buried Closure Splice Kit |
| Other Names: | 00054007333760 05400733376 3M160824 7000057796 80610109920 8984-07-ND |
| Features: | - |
| Diameter - Inside: | 2.250" (57.15mm) |
Introduce
We can supply 8984-07 , send us a request quote to request 8984-07 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8984-07.The price and lead time for 8984-07 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 8984-07.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







