Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 88A1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 88A1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
88A1
| Part No | 88A1 |
|---|---|
| Manufacturer | SCS |
| Description | BLUE 2'X3' DISS RUBBER TABLE MAT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 3' (0.91m) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Dissipative Table, Workbench Grounding Mat Rubber Blue 3' (0.91m) X 2' (0.61m) |
| Mat Type: | Table, Workbench |
| Shape: | Rectangle |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Blue |
| Series: | 8800 |
| Includes: | - |
| Width: | 2' (0.61m) |
| Thickness: | 0.14" (3.56mm) |
| Other Names: | 00051135328460 05113532846 98079856609 |
| Material: | Rubber |
| Number of Layers: | 2 |
| Features: | Dissipative |
Introduce
We can supply 88A1 , send us a request quote to request 88A1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 88A1.The price and lead time for 88A1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 88A1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





