Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 8845A-TPIT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 8845A-TPIT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
8845A-TPIT
| Part No | 8845A-TPIT |
|---|---|
| Manufacturer | Fluke Electronics |
| Description | TEST PROBE IC TIP SET |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | - |
|---|---|
| Tip - Type: | Standard Tip |
| Length - Overall: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | 3A Standard Tip For Use on 0.080" (2.00mm) OD Probe Tips Black and Red |
| Termination: | For Use on 0.080" (2.00mm) OD Probe Tips |
| Length - Tip: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Ratings: | CAT II 300V |
| Material - Body: | Polypropylene |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black and Red |
| Series: | 8845 |
| Material - Tip: | Steel, Stainless |
| Includes: | IC Test Tip Adapter |
| Other Names: | 2742683 |
| Quantity: | 1 Pair |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 3A |
Introduce
We can supply 8845A-TPIT , send us a request quote to request 8845A-TPIT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 8845A-TPIT.The price and lead time for 8845A-TPIT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 8845A-TPIT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






