Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 87063-002 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 87063-002 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
87063-002
| Part No | 87063-002 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | VARISTOR 22V 150A DISC 7MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Current - Surge: | 150A |
|---|---|
| Package / Case: | Disc 7mm |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Maximum DC Volts: | 18V |
| Packaging: | Bulk |
| Varistor Voltage (Max): | 26V |
| Varistor Voltage (Min): | 18.7V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 22V 150A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm |
| Varistor Voltage (Typ): | 22V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | ZA |
| Energy: | 0.90J |
| Number of Circuits: | 1 |
| Maximum AC Volts: | 14V |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply 87063-002 , send us a request quote to request 87063-002 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 87063-002.The price and lead time for 87063-002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 87063-002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







