Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 840304BGILFT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 840304BGILFT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
840304BGILFT
| Part No | 840304BGILFT |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC FREQ SYNTHESIZER 24-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Input: | LVCMOS, LVTTL, Crystal |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 3.465 V |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Ratio - Input:Output: | 2:5 |
| Frequency - Max: | 133.33MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | LVCMOS, LVTTL |
| Series: | FemtoClock® |
| Divider/Multiplier: | Yes/No |
| Base Part Number: | ICS840304 |
| Type: | Frequency Synthesizer |
| Other Names: | ICS840304BGILFT ICS840304BGILFT-ND |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 840304BGILFT , send us a request quote to request 840304BGILFT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 840304BGILFT.The price and lead time for 840304BGILFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 840304BGILFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







