Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 83F3K32 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 83F3K32 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
83F3K32
| Part No | 83F3K32 |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 3.32K OHM 3W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 3.32 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | ±20ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.594" L (5.50mm x 15.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Acrasil® 80 |
| Power (Watts): | 3W |
| Other Names: | OH83F3K32 OH83F3K32-ND |
| Resistance: | 3.32 kOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 83F3K32 , send us a request quote to request 83F3K32 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 83F3K32.The price and lead time for 83F3K32 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 83F3K32.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





