Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 820A209G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 820A209G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
820A209G
| Part No | 820A209G |
|---|---|
| Manufacturer | Bomar (Winchester Electronics) |
| Description | CONN F JACK NON-CONSTANT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Shield Termination: | - |
|---|---|
| Body Material: | Brass |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Fastening Type: | Threaded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Body Finish: | Nickel |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Termination: | - |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Mounting Feature: | - |
| Number of Ports: | 1 |
| Includes: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 165°C |
| Voltage Rating: | 500V |
| Mounting Type: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| Detailed Description: | F Type Connector Jack, Female Socket Non-Constant |
| Mating Cycles: | 500 |
| Center Contact Material: | Brass |
| Frequency - Max: | 500MHz |
| Center Contact Plating: | Nickel |
| Housing Color: | Silver |
| Connector Style: | F Type |
| Series: | - |
| Impedance: | Non-Constant |
| Cable Group: | RG-59 |
Introduce
We can supply 820A209G , send us a request quote to request 820A209G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 820A209G.The price and lead time for 820A209G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 820A209G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






