Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 796369-8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 796369-8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
796369-8
| Part No | 796369-8 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CBL CLIP CONDUIT BLACK FASTENER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.984" (50.40mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Fastener |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 1.706" (43.33mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Clip, Conduit Black Fastener 1.122" (28.50mm) |
| Adhesive: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Type Attributes: | Hinged, Top Lock |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Panel Hole Size: | 0.256" (6.50mm) |
| Opening Size: | 1.122" (28.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Width: | 0.787" (20.00mm) |
| Type: | Clip, Conduit |
| Material: | Polyamide (PA), Nylon |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply 796369-8 , send us a request quote to request 796369-8 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 796369-8.The price and lead time for 796369-8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 796369-8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





