Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 78FR22K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 78FR22K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
78FR22K
| Part No | 78FR22K |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | FIXED IND 220NH 1.025A 80 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 220nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | 380MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 80 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.025A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 220nH Unshielded Wirewound Inductor 1.025A 80 mOhm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm) |
| Series: | 78F |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | M7805 |
Introduce
We can supply 78FR22K , send us a request quote to request 78FR22K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 78FR22K.The price and lead time for 78FR22K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 78FR22K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






