Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 78F270J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 78F270J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
78F270J
| Part No | 78F270J |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | FIXED IND 27UH 135MA 1.35 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 27µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.35 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 135mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 27µH Unshielded Wirewound Inductor 135mA 1.35 Ohm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm) |
| Series: | 78F |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | M7830 |
Introduce
We can supply 78F270J , send us a request quote to request 78F270J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 78F270J.The price and lead time for 78F270J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 78F270J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






