Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V547S100PFG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71V547S100PFG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
71V547S100PFG
| Part No | 71V547S100PFG |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 4.5M PARALLEL 100TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 100-LQFP |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 10ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 100-TQFP (14x14) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 10ns 100-TQFP (14x14) |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Memory Size: | 4.5Mb (128K x 36) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | IDT71V547 |
| Other Names: | IDT71V547S100PFG IDT71V547S100PFG-ND |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Synchronous ZBT |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply 71V547S100PFG , send us a request quote to request 71V547S100PFG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71V547S100PFG.The price and lead time for 71V547S100PFG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 71V547S100PFG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





