Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7007S25J8/C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7007S25J8/C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7007S25J8/C
| Part No | 7007S25J8/C |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 256K PARALLEL 68PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 25ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 68-PLCC (24.21x24.21) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Dual Port, Asynchronous Memory IC 256Kb (32K x 8) Parallel 25ns 68-PLCC (24.21x24.21) |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 256Kb (32K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 25ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Asynchronous |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply 7007S25J8/C , send us a request quote to request 7007S25J8/C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7007S25J8/C.The price and lead time for 7007S25J8/C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7007S25J8/C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 7007S25J8/C
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
7007 | Bourns, Inc. | INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH T/H | RFQ >> |
| 7007 | Keystone Electronics Corp. | POST BINDING ECON NYLON-INS BLK | RFQ >> | |
![]() |
7007-0-00-15-00-00-03-4 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC | RFQ >> |
![]() |
7007-0-00-21-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC 0.030DIA GOLD | RFQ >> |
![]() |
7007-0-00-80-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC | RFQ >> |
![]() |
7007-PB000-F | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE BLUE | RFQ >> |
![]() |
7007-PD000-G | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE RED | RFQ >> |
| 7007-PDRED-C | LEDdynamics, Inc. | LED MOD ENDOR STAR RED STARBOARD | RFQ >> | |
![]() |
7007-PL000-F | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE AMBER | RFQ >> |
![]() |
7007-PM000-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE GREEN | RFQ >> |
| 7007-PR000-D | LEDdynamics, Inc. | LED MOD ENDOR STAR RED STARBOARD | RFQ >> | |
![]() |
7007-PRGB0-0 | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE RGB | RFQ >> |
![]() |
7007-PW740-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW750-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW757-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW765-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW827-J | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW827-K | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW830-K | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW835-K | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW835-L | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-RC | Bourns, Inc. | INDUCT ARRAY 2 COIL T/H | RFQ >> |
![]() |
70070105450 | 3M | FASTENER SJ3418FR 2 X50YD | RFQ >> |
| 700701201 | C&K | HDWR SW LOCKING RING 1/4"BUSHING | RFQ >> | |
| 70070K | Talema | XFRMR TOROIDAL 35VA THRU HOLE | RFQ >> | |
![]() |
700710 | SCS | BAG MOIST BARR DUAL LAYER 10"X7" | RFQ >> |
![]() |
700715 | SCS | BAG MOIST BARR DUAL LAYER 15"X7" | RFQ >> |
| 70071606829 | 3M | 3M SPEEDGLAS FACE SEAL | RFQ >> | |
![]() |
70071607660 | 3M | COMPLETE HELMET ASSEMBLY EXCEPT | RFQ >> |
![]() |
70071617776 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED | RFQ >> |
![]() |
70071617792 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED. | RFQ >> |
| 70071617818 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED. | RFQ >> | |
![]() |
70071617834 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED. | RFQ >> |
![]() |
70071623501 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> |
| 70071623519 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> | |
![]() |
70071623568 | 3M | OV/AG AND HIGH EFFICIENCY RESPIR | RFQ >> |
![]() |
70071623683 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> |
![]() |
70071657038 | 3M | SLIP RESIST TAPE 6 X24 50PK | RFQ >> |
| 70071667011 | 3M | SLIP RESIST TREAD .75"X24" 50PK | RFQ >> | |
![]() |
70071667037 | 3M | SLIP RESIST TAPE .75"X24" 4/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667045 | 3M | SLIP RESIST TAPE 1"X60' 4/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667052 | 3M | SLIP RESIST TAPE 2"X60' 2/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667060 | 3M | SLIP RESIST TAPE 4"X60' 1/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667094 | 3M | SLIP RESIST TREAD 24"X60' 1/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667102 | 3M | SLIP RESIST TREAD 48"X60' 1/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667128 | 3M | SLIP RESIST TREAD 36"X60' 1/CASE | RFQ >> |
| 70071688561 | 3M | 3M SPEEDGLAS WELDING HELMET | RFQ >> | |
![]() |
70071688579 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> |
| 70071K | Talema | XFRMR TOROIDAL 35VA THRU HOLE | RFQ >> | |
![]() |
700724 | SCS | BAG MOIST BARR DUAL LAYER 24"X7" | RFQ >> |










