Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7007L20J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7007L20J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7007L20J
| Part No | 7007L20J |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 256K PARALLEL 68PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 20ns |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 68-PLCC (24.21x24.21) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Dual Port, Asynchronous Memory IC 256Kb (32K x 8) Parallel 20ns 68-PLCC (24.21x24.21) |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 256Kb (32K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 20ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | IDT7007 |
| Other Names: | IDT7007L20J IDT7007L20J-ND |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Asynchronous |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply 7007L20J , send us a request quote to request 7007L20J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7007L20J.The price and lead time for 7007L20J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7007L20J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 7007L20J
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
7007 | Bourns, Inc. | INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH T/H | RFQ >> |
| 7007 | Keystone Electronics Corp. | POST BINDING ECON NYLON-INS BLK | RFQ >> | |
![]() |
7007-0-00-15-00-00-03-4 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC | RFQ >> |
![]() |
7007-0-00-21-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC 0.030DIA GOLD | RFQ >> |
![]() |
7007-0-00-80-00-00-03-0 | Mill-Max | CONN PC PIN CIRC | RFQ >> |
![]() |
7007-PB000-F | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE BLUE | RFQ >> |
![]() |
7007-PD000-G | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE RED | RFQ >> |
| 7007-PDRED-C | LEDdynamics, Inc. | LED MOD ENDOR STAR RED STARBOARD | RFQ >> | |
![]() |
7007-PL000-F | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE AMBER | RFQ >> |
![]() |
7007-PM000-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE GREEN | RFQ >> |
| 7007-PR000-D | LEDdynamics, Inc. | LED MOD ENDOR STAR RED STARBOARD | RFQ >> | |
![]() |
7007-PRGB0-0 | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE RGB | RFQ >> |
![]() |
7007-PW740-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW750-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW757-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW765-N | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW827-J | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW827-K | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW830-K | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW835-K | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-PW835-L | LEDdynamics, Inc. | LED ENDOR STAR MODULE WHT | RFQ >> |
![]() |
7007-RC | Bourns, Inc. | INDUCT ARRAY 2 COIL T/H | RFQ >> |
![]() |
70070105450 | 3M | FASTENER SJ3418FR 2 X50YD | RFQ >> |
| 700701201 | C&K | HDWR SW LOCKING RING 1/4"BUSHING | RFQ >> | |
| 70070K | Talema | XFRMR TOROIDAL 35VA THRU HOLE | RFQ >> | |
![]() |
700710 | SCS | BAG MOIST BARR DUAL LAYER 10"X7" | RFQ >> |
![]() |
700715 | SCS | BAG MOIST BARR DUAL LAYER 15"X7" | RFQ >> |
| 70071606829 | 3M | 3M SPEEDGLAS FACE SEAL | RFQ >> | |
![]() |
70071607660 | 3M | COMPLETE HELMET ASSEMBLY EXCEPT | RFQ >> |
![]() |
70071617776 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED | RFQ >> |
![]() |
70071617792 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED. | RFQ >> |
| 70071617818 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED. | RFQ >> | |
![]() |
70071617834 | 3M | HELMET WITH ADF FULLY ASSEMBLED. | RFQ >> |
![]() |
70071623501 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> |
| 70071623519 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> | |
![]() |
70071623568 | 3M | OV/AG AND HIGH EFFICIENCY RESPIR | RFQ >> |
![]() |
70071623683 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> |
![]() |
70071657038 | 3M | SLIP RESIST TAPE 6 X24 50PK | RFQ >> |
| 70071667011 | 3M | SLIP RESIST TREAD .75"X24" 50PK | RFQ >> | |
![]() |
70071667037 | 3M | SLIP RESIST TAPE .75"X24" 4/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667045 | 3M | SLIP RESIST TAPE 1"X60' 4/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667052 | 3M | SLIP RESIST TAPE 2"X60' 2/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667060 | 3M | SLIP RESIST TAPE 4"X60' 1/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667094 | 3M | SLIP RESIST TREAD 24"X60' 1/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667102 | 3M | SLIP RESIST TREAD 48"X60' 1/CASE | RFQ >> |
![]() |
70071667128 | 3M | SLIP RESIST TREAD 36"X60' 1/CASE | RFQ >> |
| 70071688561 | 3M | 3M SPEEDGLAS WELDING HELMET | RFQ >> | |
![]() |
70071688579 | 3M | HIGH EFFICIENCY PARTICULATE RESP | RFQ >> |
| 70071K | Talema | XFRMR TOROIDAL 35VA THRU HOLE | RFQ >> | |
![]() |
700724 | SCS | BAG MOIST BARR DUAL LAYER 24"X7" | RFQ >> |










