Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6888-300 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 6888-300 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
6888-300
| Part No | 6888-300 |
|---|---|
| Manufacturer | Pomona Electronics |
| Description | CABLE XLR JACK/ 1/4" STEREO PLUG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Length: | 25.00' (7.62m) |
| Connector Type: | Phone Plug 6.35mm (1/4", 0.25") Stereo - Headphone to XLR Jack |
| Cable Type: | Round |
| Usage: | Multi Media |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Assembly Phone Plug 6.35mm (1/4", 0.25") Stereo - Headphone to XLR Jack 25.00' (7.62m) |
| Shielding: | Unshielded |
Introduce
We can supply 6888-300 , send us a request quote to request 6888-300 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 6888-300.The price and lead time for 6888-300 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 6888-300.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






