Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 65712 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 65712 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
65712
| Part No | 65712 |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | SOCKET 6 PNT DEEP 1/2" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Drive Size: | 3/8" |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tool Type: | Socket |
| Tip - Type: | 6 Point Socket |
| Series: | - |
| Length: | - |
| Other Names: | 65712-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Size: | 1/2" |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Chrome Finish, Deep Socket |
| Weight: | 0.131 lb (59.42g) |
Introduce
We can supply 65712 , send us a request quote to request 65712 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 65712.The price and lead time for 65712 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 65712.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 65712
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 65710 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 3/8" | RFQ >> | |
| 6571002303F | Dialight | LED 17.46MM WHITE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571003303F | Dialight | LED 17.46MM WHITE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571004303F | Dialight | LED 17.46MM WHITE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 65711 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 7/16" | RFQ >> | |
| 65712 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 1/2" | RFQ >> | |
| 65713 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 9/16" | RFQ >> | |
| 65714 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 5/8" | RFQ >> | |
| 65715 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 11/16" | RFQ >> | |
| 6571502103F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> | |
| 6571502303F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> | |
| 6571503103F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> | |
| 6571503303F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> | |
| 6571504103F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> | |
| 6571504303F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> | |
![]() |
6571504801F | Dialight | LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT | RFQ >> |
| 657152F00000G | Aavid Thermalloy | 65715 EXTRUSION 0.39X1"X4' | RFQ >> | |
| 65716 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 3/4" | RFQ >> | |
| 6571602103F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571602303F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571603103F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571603303F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571604103F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571604303F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
![]() |
6571604801F | Dialight | LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT | RFQ >> |
| 65717 | Klein Tools | SOCKET 6 PNT DEEP 13/16" | RFQ >> | |
| 6571702103F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571702303F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571703103F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571703303F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571704103F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571704303F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
![]() |
6571704801F | Dialight | LED 17.46MM YELLOW DIFF PNL MNT | RFQ >> |
| 6571802103F | Dialight | LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571802303F | Dialight | LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
![]() |
6571802801F | Dialight | PANEL INDICATOR 5V BLUE 11.81 WL | RFQ >> |
| 6571803103F | Dialight | LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571803303F | Dialight | LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571804103F | Dialight | LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571804303F | Dialight | LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT | RFQ >> | |
| 6571902103F | Dialight | LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571902303F | Dialight | LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571903103F | Dialight | LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571903303F | Dialight | LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571904103F | Dialight | LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
| 6571904303F | Dialight | LED 17.46MM ORANGE DIFF PNL MNT | RFQ >> | |
![]() |
657194-1 | Agastat Relays / TE Connectivity | *ANVIL (SPECIAL) | RFQ >> |







