Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 63050-INS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 63050-INS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
63050-INS
| Part No | 63050-INS |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | CUTTER CABLE OVAL CROSS 9.63" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | - |
|---|---|
| Length - Overall: | 9.63" (244.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Cable Cutter Oval 9.63" (244.6mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 1 lb (453.59g) |
| Shape: | Oval |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | Cable |
| Other Names: | 0-9264463051-4 009264463051-4 09264463051-4 63051-4 |
| Features: | High Leverage, Impact Resistant, Insulated to 1000V, Soft Grips |
| Capacity: | 24 AWG |
Introduce
We can supply 63050-INS , send us a request quote to request 63050-INS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 63050-INS.The price and lead time for 63050-INS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 63050-INS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





