Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 622NV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 622NV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
622NV
| Part No | 622NV |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER SIDE OVAL FL FLUSH 4.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Full Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 4.25" (108.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Oval Full Flush 4.25" (108.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.15 lb (68.04g) |
| Shape: | Oval |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Features: | - |
| Capacity: | 16 AWG |
Introduce
We can supply 622NV , send us a request quote to request 622NV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 622NV.The price and lead time for 622NV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 622NV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






