Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 60B684C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 60B684C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
60B684C
| Part No | 60B684C |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 680UH 3A 135 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 680µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.787" (20.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 1.59MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 135 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 3A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Detailed Description: | 680µH Unshielded Wirewound Inductor 3A 135 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 1.063" L x 0.768" W (27.00mm x 19.50mm) |
| Series: | 6000B |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 811-2466 811-2466-1 811-2466-1-ND |
Introduce
We can supply 60B684C , send us a request quote to request 60B684C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 60B684C.The price and lead time for 60B684C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 60B684C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





