Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 600D107G070DL4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 600D107G070DL4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
600D107G070DL4
| Part No | 600D107G070DL4 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | CAP ALUM 100UF 70V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Tolerance: | - |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100µF 70V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 125°C |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | - |
| Voltage - Rated: | 70V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 2.187" L (9.53mm x 55.56mm) |
| Series: | 600D |
| Other Names: | 600D107G070GL4 600D107G070GL4-ND Q9894448 |
| Capacitance: | 100µF |
| Polarization: | Polar |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 600D107G070DL4 , send us a request quote to request 600D107G070DL4 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 600D107G070DL4.The price and lead time for 600D107G070DL4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 600D107G070DL4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






