Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6-27-4658F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 6-27-4658F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
6-27-4658F
| Part No | 6-27-4658F |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE DBL COATED CLEAR 6"X 27YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 82' (25.0m) 27 yds |
|---|---|
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Acrylic, 100 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | 176°F (80°C) Max |
| Tape Type: | Double Coated, Double Sided |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Clear |
| Series: | 4658F |
| Usage: | - |
| Width: | 6.00" (152.40mm) |
| Thickness: | 0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32" |
| Shelf Life: | 24 Months |
| Backing, Carrier: | Polyester Film |
| Thickness - Adhesive: | 0.0280" (28.0 mils, 0.711mm) |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 6-27-4658F , send us a request quote to request 6-27-4658F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 6-27-4658F.The price and lead time for 6-27-4658F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 6-27-4658F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





