Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5BSA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 5BSA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
5BSA
| Part No | 5BSA |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED 4.53" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Tip - Type: | - |
| Length - Overall: | 4.53" (115.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic, Heat Resistant Pointed 4.53" (115.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Pattern Number: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Material: | Stainless Steel |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic, Heat Resistant |
| Tip - Shape: | Curved |
Introduce
We can supply 5BSA , send us a request quote to request 5BSA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5BSA.The price and lead time for 5BSA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 5BSA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





