Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 597AF000242DGR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 597AF000242DGR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
597AF000242DGR
| Part No | 597AF000242DGR |
|---|---|
| Manufacturer | Energy Micro (Silicon Labs) |
| Description | VCXO; DIFF/SE; QUAD FREQ; 10-810 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.071" (1.80mm) |
|---|---|
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Supply (Disable) (Max): | 75mA |
| Detailed Description: | LVPECL VCXO Pin Configurable Oscillator 3.3V 8-SMD, No Lead |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Frequency - Output 3: | 200MHz |
| Frequency - Output 4: | 250MHz |
| Current - Supply (Max): | 135mA |
| Frequency - Output 1: | 100MHz |
| Frequency - Output 2: | 150MHz |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | LVPECL |
| Function: | Enable/Disable |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Series: | Si597 |
| Type: | VCXO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 597AF000242DGR , send us a request quote to request 597AF000242DGR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 597AF000242DGR.The price and lead time for 597AF000242DGR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 597AF000242DGR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





