Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 57CGVN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 57CGVN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
57CGVN
| Part No | 57CGVN |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIERS NEEDLE NOSE 5.69" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Standard |
|---|---|
| Tip - Type: | Needle Nose |
| Length: | 5.69" (144.5mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Standard Pliers Needle Nose Serrated 5.69" (144.5mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.2 lb (90.72g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Other Names: | 57CGV 57CGV-ND Q7324424 T2003223 |
| Features: | Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply 57CGVN , send us a request quote to request 57CGVN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 57CGVN.The price and lead time for 57CGVN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 57CGVN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





