Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 561-02684 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 561-02684 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
561-02684
| Part No | 561-02684 |
|---|---|
| Manufacturer | HellermannTyton |
| Description | WIC. TAG 16-14AWG BLACK/YELLOW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Legend: | 8 |
|---|---|
| Packaging: | 1000 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Clip-On 0.22" W x 0.12" L (5.6mm x 3.0mm) Yellow Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Cable Diameter: | 0.110" ~ 0.150" (2.80mm ~ 3.80mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Yellow |
| Series: | - |
| Type: | Wire Marker, Clip-On |
| Other Names: | 89306253983 WIC2-8 |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Size: | 0.22" W x 0.12" L (5.6mm x 3.0mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 561-02684 , send us a request quote to request 561-02684 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 561-02684.The price and lead time for 561-02684 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 561-02684.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






