Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 5526-4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 5526-4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
5526-4
| Part No | 5526-4 |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 169NH 3MA SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 169nH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.235" (5.97mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 875MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 3mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Air |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 169nH Unshielded Wirewound Inductor 3mA Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 50MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.420" L x 0.250" W (10.67mm x 6.35mm) |
| Series: | 5526 |
| Q @ Freq: | 95 @ 50MHz |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 5526-4 TR 800 55264 DN4014TR |
Introduce
We can supply 5526-4 , send us a request quote to request 5526-4 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 5526-4.The price and lead time for 5526-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 5526-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








