Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 51NCG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 51NCG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
51NCG
| Part No | 51NCG |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIER 6" LONG NOSE WITH SIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Standard |
|---|---|
| Tip - Type: | Needle Nose |
| Length: | 6.00" (152.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Standard Pliers Needle Nose Serrated 6.00" (152.4mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.35 lb (158.76g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Features: | Includes Cutter, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply 51NCG , send us a request quote to request 51NCG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 51NCG.The price and lead time for 51NCG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 51NCG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





