Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 512EW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 512EW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
512EW
| Part No | 512EW |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER DIAGONAL W/WIRE CATCH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Semi Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 4.53" (115.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Oval Semi Flush 4.53" (115.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.148 lb (67.13g) |
| Shape: | Oval |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Features: | Ergonomic, ESD Safe, Safety Clips |
| Capacity: | 1.6mm Dia Soft Wire |
Introduce
We can supply 512EW , send us a request quote to request 512EW pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 512EW.The price and lead time for 512EW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 512EW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





