Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 51-712-003 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 51-712-003 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
51-712-003
| Part No | 51-712-003 |
|---|---|
| Manufacturer | API Technologies Corp. |
| Description | FILTER LC 0.022UF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | - |
| Package / Case: | Axial, Bushing |
| Packaging: | Tray |
| Number of Channels: | 1 |
| Current: | 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | LC EMI Filter 2nd Order Low Pass 1 Channel C = 0.022µF 10A Axial, Bushing |
| Resistance - Channel (Ohms): | 0.01 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Filter Order: | 2nd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.360" L (4.75mm x 9.14mm) |
| Series: | - |
| Attenuation Value: | 43dB @ 100MHz |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC |
| Operating Temperature: | - |
| Values: | C = 0.022µF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply 51-712-003 , send us a request quote to request 51-712-003 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 51-712-003.The price and lead time for 51-712-003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 51-712-003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





