Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 50AYA6A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 50AYA6A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
50AYA6A
| Part No | 50AYA6A |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | LINE FILTER 50A CHASSIS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | 250V |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Current: | 50A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Inductance: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | 440V |
| Termination Style: | Threaded Post (1/4-20) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | AYA |
| Filter Type: | Three Phase (Wye) |
| Other Names: | 1609068-8 50AYA6A-ND 6609068-8 6609068-8-ND 66090688 CCM1941 |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Approvals: | UR |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
Introduce
We can supply 50AYA6A , send us a request quote to request 50AYA6A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 50AYA6A.The price and lead time for 50AYA6A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 50AYA6A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





