Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 504958-3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 504958-3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
504958-3
| Part No | 504958-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CABLE ASSEM FIBER SC-ST 3 METER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Color - Connectors: | Beige |
|---|---|
| 1st Connector: | SC Duplex |
| Color - Cable: | Orange |
| Length - Overall: | 9.8' (3.0m) |
| Return Loss: | - |
| Fiber Type: | 62.5/125 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Insertion Loss: | 0.50dB |
| Detailed Description: | Cable Fiber Optic SC Duplex To ST (2) 62.5/125 9.8' (3.0m) |
| 2nd Connector: | ST (2) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | OFNR |
| Cable Diameter: | 0.12" (3.0mm) |
| Bend Radius: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | Twin Zip |
| Type: | Multimode, Duplex |
| Other Names: | A11DBC-0203D |
| Features: | Riser, Zipcord |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply 504958-3 , send us a request quote to request 504958-3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 504958-3.The price and lead time for 504958-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 504958-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








