Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4SASL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 4SASL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
4SASL
| Part No | 4SASL |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED 4.33" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | - |
| Series: | Erem® |
| Length - Overall: | 4.33" (110.0mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic, Heat Resistant Pointed 4.33" (110.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic, Heat Resistant |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | - |
Introduce
We can supply 4SASL , send us a request quote to request 4SASL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 4SASL.The price and lead time for 4SASL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 4SASL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





