Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 49879 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 49879 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
49879
| Part No | 49879 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | TWEEZER POINT VERY FINE 4L 5.51" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Very Fine |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 5.51" (140.0mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Pointed Very Fine 4L 5.51" (140.0mm) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Bent |
| Pattern Number: | 4L |
Introduce
We can supply 49879 , send us a request quote to request 49879 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 49879.The price and lead time for 49879 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 49879.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






