Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 49470SC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 49470SC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
49470SC
| Part No | 49470SC |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 47UH 2.3A 100 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 47µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 100 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 2.3A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard, 4 Lead |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 47µH Shielded Wirewound Inductor 2.3A 100 mOhm Max Nonstandard, 4 Lead |
| Inductance Frequency - Test: | 10kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.480" L x 0.480" W (12.20mm x 12.20mm) |
| Series: | 4900S |
| Q @ Freq: | 52 @ 1MHz |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 49470SC-ND 811-3624-2 |
Introduce
We can supply 49470SC , send us a request quote to request 49470SC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 49470SC.The price and lead time for 49470SC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 49470SC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







